Толерантність до селену

Селен є важливим мінеральним речовиною, але у вашому щоденному раціоні потрібно лише невелика його кількість. Як і всі мінеральні речовини, селен токсичний, якщо приймати його у формі харчової добавки в надлишку дози. Ви навіть можете відчути симптоми хронічної токсичності селену або селеноз, якщо ви приймаєте невелику кількість протягом тривалого періоду часу. Токсичність селену може бути навіть фатальною, говорить інститут Лінуса Полінг.

Основи

Мінеральний селен працює разом з вітаміном Е як антиоксидант, речовина, яка захищає ваші клітини від шкідливого впливу вільних радикалів. Це також важливо для здорової функції щитовидної залози та імунної системи. Рекомендований харчовий посібник або RDA для селену для дорослих віком 19 років і старше становить 55мкг на день. За даними Інституту Лінуса Полінга, американці в середньому отримують від 80 до 110 мікрограмів селену в день. Селену зустрічається в морепродуктах, червоному м’ясі та їжі, вирощеній в багатій селеном ролі. Одна унція бразильських горіхів може вмістити більше 500 мікрограмів селену.

Функція

Додатковий селен може застосовуватися терапевтично для вирішення дефіциту селену. Суцільні факти свідчать про те, що він ефективний для цієї мети. Добавки селену, якщо вони застосовуються у поєднанні з заміною гормонів щитовидної залози, також можуть бути корисними для людей з тиреоїдитом Хашимото. Менше доказів підтверджує його використання як спосіб профілактики раку, серцевих захворювань та інших захворювань. За даними Управління дієтичних добавок, токсичність селену рідко зустрічається в США, деякі документовані випадки були результатом того, що виробник випадково зробив його занадто сильним.

Токсичність

Допустимий рівень верхнього споживання або UL для селену становить 400 мкг на добу для дорослих, це включає селен, який ви отримуєте від щоденного раціону. Додатковий селен, що перевищує 100 мікрограмів, може бути шкідливим для вашого здоров’я, згідно з Медичною бібліотекою Merck Manuals Online. Ранні ознаки толерантності до селену – це духмяний запах на диханні та металевий смак у порожнині рота, повідомляє Національне бюро ліків дієтичних добавок. З розвитком токсичності, швидше за все, ви побачите швидку втрату волосся та крихкі нігті, а також інші симптоми селенозу, такі як нудота, блювота, діарея, втома, дратівливість та висипання шкіри. Токсичність селену також може спричинити пошкодження нервів. Токсичність селену пов’язана не тільки з прийом високих доз – це може з довгостроковим використанням, пояснює Інститут Лінуса Полінга. Якщо у вас виникають будь-які симптоми толерантності до селену, припиніть прийом і поговоріть зі своїм лікарем для встановлення діагнозу.

Застереження

Селенові добавки можуть не поєднуватися з деякими ліками. Деякі з них включають розріджувачі крові, барбітурати, хіміопрепарати та препарати, що знижують рівень холестерину. Засоби для селену можуть не підходити, якщо ви вагітні, годуєте грудь або готуєтеся до операції, повідомляє MedlinePlus.com. Більшість людей отримують більш ніж достатньо цього мінералу з їхнього раціону і не потребують додаткового селену. Ніколи самовіддайте селеновими добавками без попереднього консультування з лікуючим лікарем.