Соєве молоко і контроль над народжуваністю

Соєве молоко, напій, отриманий з соєвих бобів, добре відомий своїми харчовими властивостями та цілющими властивостями. Згідно з медичним центром університету Меріленд, соєве молоко може знизити ризик виникнення деяких форм серцевих захворювань та раку, і це може допомогти покращити здоров’я після менопаузи. Соєве молоко містить сполуки, подібні до репродуктивного гормону людини, естрогену, який є ключовим компонентом більшості протизаплідних таблеток. Проте соєве молоко не змінює безпеку та ефективність контрацепції.

Функція контролю народжуваності

Препарати для боротьби з народжуваністю або оральні контрацептиви, як правило, містять комбінацію естрогену та прогестерону, двох гормонів, що беруть участь у регулюванні жіночої репродуктивної системи. Синтетичні гормони у протизаплідних таблетках запобігають організму овуляції або виділяють життєздатне яйце. Контрацептиви також роблять лоно менш гостинним для сперматозоїдів та нових запліднених яєць. Теоретично будь-який продукт, що містить естроген, або естрогенні сполуки, може посилити ефективність та побічні ефекти гормонів на основі препаратів для контролю над народжуваністю.

Гормональні ефекти соєвого молока

Соєві боби містять мікроелементи, подібні до естрогену, відомі як ізофлавони. Ці сполуки не є справжніми гормонами, але, як видається, вони змінюють рівень гормонів, якщо вони споживаються в надмірних кількостях. Центр Sloan-Kettering Cancer визнає, що соєві ізофлавони можуть впливати на рівень естрогену, що призводить до збільшення щільності кісткової тканини та зменшення симптомів менопаузи. MayoClinic.com зауважує, що дози від 10 до 106 грамів соєвого білка в день вивчались для їх лікувальних ефектів, ці дози дають приблизно 30-100 міліграмів ізофлавонів кожен день.

Потенційна взаємодія

Оскільки великі кількості соєвого молока можуть впливати на ті ж гормони, що беруть участь у контрацепції, соєве молоко може теоретично впливати на безпеку, ефективність і можливі побічні ефекти, пов’язані з контролем за народжуваністю. Слоун-Кеттерінг зазначає, що надмірне вживання соєвого молока може спричинити побічні ефекти, пов’язані з гормонами, такі як ненормальні маткові кровотечі, які також спостерігаються серед жінок, які приймають протизаплідні таблетки. Вчені спеціально не досліджували частоту побічних ефектів або незаплановану вагітність у жінок, які використовують контрацептиви разом із соєвим молоком.

Міркування

Незважаючи на теоретичні побоювання щодо комбінації контрацептивів та соєвого молока, немає ніяких конкретних доказів того, що нормальна дієтична кількість соєвого молока може негативно впливати на протизаплідні таблетки. MayoClinic.com не рекомендує користувачам контролю над народжуваністю уникати соєвого молока. Університет штату Меріленд радить, що соя може негативно взаємодіяти з раком тамоксифену та лікування остеопорозу ралоксифеном.