Сорбінова кислота в продуктах харчування

Сорбінова кислота є природною сполукою, яка також виробляється синтетично. Спочатку виділений з ягід у 1800-х роках, він став комерційно доступним для використання в якості консерванту харчових продуктів в 1940-х і 1950-х років. Завдяки своїм антимікробним властивостям, він додається до різних продуктів, щоб зберегти свіжість.

Про харчові добавки

Ви можете знайти харчові добавки практично у всіх упакованих або перероблених продуктах. Вони служать п’ятьма основними функціями: для покращення або збереження поживних речовин, покращення аромату та кольору, надання їжі гладкою та послідовною текстурою, контролювати кислотний баланс і підтримувати корисність. Як антимікробний агент, сорбінова кислота потрапляє до категорії добавок, які допомагають підтримувати корисність. Основні мікроорганізми, які він захищає, – це дріжджі та цвіль, за висловом та висвітленням університету штату Айова.

Сорбінова кислота в їжі

Оскільки сорбінова кислота контролює ріст дріжджів та цвілевих грибів, виробники додають його до типів продуктів, схильних до цих специфічних мікробів, щоб вони не гнили на полицях магазинів. Кілька прикладів продуктів, які можуть містити сорбінову кислоту, – це молочні продукти, такі як сир та йогурт, сухофрукти, риба, м’ясо, соління, маслини, супи, приготовані салати, желе, сиропи, вино, пиво, безалкогольні напої та хлібобулочні вироби, такі як хліб , Бублики та тістечка.

Сорбінова кислота безпека

Комерційно виготовлена ​​сорбінова кислота виробляється синтетично і, таким чином, є штучним консервантом, на думку Рут Вінтер, автор “Споживчого словника харчових добавок”. Сорбінова кислота знаходиться у списку продуктів харчування та лікарських засобів США “загальновизнаними як безпечні” або речовинами GRAS. Вибірковий комітет з оцінки речовин GRAS стверджував в 1975 році, що сорбінова кислота не становить небезпеки для здоров’я при споживанні на типові рівні, що містяться в їжі, згідно FDA. Виборчий комітет зробив це твердження на основі даних тварин. На сьогоднішній день не існує опублікованих досліджень людини, які оцінюють безпеку комерційної сорбінової кислоти.

Не кожен хоче сорбінова кислота

Щоб задовольнити зростаюче число людей, які потребують менше добавок, деякі виробники харчових продуктів добровільно видаляють сорбінову кислоту як консервант. У листопаді 2014 року компанія Chicago Tribune повідомила, що “Kraft Foods” планує добровільно видалити сорбінову кислоту зі своїх американських та біло-американських сортів індивідуально загорнутих нарізаних сирів. Не було повідомлень про несприятливі побічні ефекти. Згідно з статтею Трибуна, компанія Kraft прийняла рішення на підставі зростаючого бажання уникнути штучних консервантів.