Сон і відновлення м’язів

Сон – це активний фізіологічний процес, в якому ваше тіло зайнято виконанням життєдіяльності, а ви несвідомо. Під час сну ваше тіло чергується між двома формами сну: швидким рухом очей, або РЕМ, і без РЕМ-сну. Цей цикл повторюється кілька разів протягом ночі. Хоча REM-сон забезпечує енергію мозку, яка підтримує її під час пробудження, і необхідна для відновлення розуму, етапи 3 та 4 не-РЕМ-сну, відомі як повільний або глибокий сон, мають важливе значення для відновлення організму. Навіть їхні імена, повільна хвиля проти швидкого руху ока, свідчать про їхню різну цілющу природу.

Визначення змін при засипанні

Під час фізично-відновних фаз глибокого сну, який не є REM, артеріальний тиск падає, а ваше дихання стає глибшим і повільним. Ваш мозок відпочиває з дуже малою активністю, тому кровопостачання, доступне для ваших м’язів, збільшується, доставляючи додаткові кількості кисню та поживних речовин, що полегшує їх загоєння і ріст. М’язи та тканини омолоджуються, і нові клітини відновлюються під час цієї фази сну.

Переваги гормону сну і росту

Оскільки ваше тіло входить до стадії глибокого сну, який не є REM, ваша гіпофіза виділяє постріл гормону росту, який стимулює ріст тканин і відновлення м’язів. Недолік сну та зміни якості сну викликають різке зниження секреції гормону росту. Дефіцит гормону росту пов’язаний із збільшенням ожиріння, втратою м’язової маси і зниженням фізичної працездатності.

Типи м’язового відновлення

Ваші м’язи вимагають додаткового сну та часу відновлення після хвороби, травми та операції. Це означає, що якщо ви реабілітуєте травму чи в післяопераційній фізіотерапії, слід враховувати, що ваше тіло потребує додаткової кількості сну для зцілення. Крім того, після інтенсивних тренувань, особливо тренувань сили та витривалості, в якому м’язи були зруйновані до певної міри, потрібно відновити м’язи.

Часовий кадр для адекватного сну

Ви вважаєтесь позбавленим сну, якщо ви спите чотири години або менше вночі, а вісім годин – нормальним сном. Рекомендації щодо сну Національного фонду сну рекомендують сім-дев’ять годин для середнього дорослого. Одна ніч промацаного сну, ймовірно, буде мати невелику шкоду, але кумулятивний ефект поганого сну матиме негативний вплив на ваші м’язи.

Попередження про проблеми з сном, пов’язані з віком

Зниження віку у якість сну та зменшення загальної тривалості сну впродовж багатьох років, особливо кількість часу, що витрачається на сні, не пов’язаний з REM, сприяє зносу м’язів та прискоренню процесу старіння. Зверніться до свого медичного працівника, якщо у вас виникають проблеми із засипанням або постійним сном. Ваші м’язи потребують спати стільки, скільки вони потребують їжі, крові та кисню.