Ретину-а проти тазорака

Тазорак і Ретину-А є обома вітамінними препаратами під назвою ретиноїди. Сітківка-А є іменною маркою препарату під назвою третеноїн. Тасоррак є найменуванням для препарату тазаротейн. Ретиноїди можуть прискорити обмін клітин шкіри та підвищити продуктивність колагену.

Форми

Тазорка поставляється в гелі або кремі. Сітківка-А поставляється у вигляді крему, гелю або рідкої форми. Як Тазорак, так і Retin-A потребують рецепта лікаря.

Вугрі

Обидва Retin-A і Tazorac можуть бути використані для лікування вугрів. Вони обидва працюють, зберігаючи пори ясно, згідно з клінікою Mayo. Багато людей, які використовують Retin-A, бачать поліпшення у своїх вугрів через чотири-шість тижнів. Оптимальні переваги зазвичай спостерігаються через три місяці, відповідно до коледжу Еморі в Атланті, штат Джорджія. За даними acneguide.com, люди, які використовують Tazorac, побачать покращення протягом шести-восьми тижнів.

Фотооб’єкт

Обидва ці ретиноїди використовуються для лікування фотографічного ламінування, включаючи коричневі плями, дрібні зморшки, гіперпігментацію, розмір пор і погану еластичність шкіри. З Retin-A очікуйте поліпшення через три-шести місяців регулярного використання та найкращі результати від шести до 12 місяців. З Tazorac люди повинні бачити поліпшення через 6-8 тижнів регулярного використання. Продовження використання після цієї точки призведе до подальшого поліпшення, згідно з acneguide.com.

Інші умови

За даними клініки Майо, тазорак може використовуватися для лікування псоріазу. Препарат володіє протизапальними властивостями, згідно з acneguide.com. Сітківка-А може використовуватися для лікування захворювання шкіри, що характеризується невеликими червоними ударками, називаними кератозом фолікулляр, а також плоскими кондилом.

Побічні ефекти

Обидва препарати можуть спричинити чутливість шкіри до сонця, сильної сухості шкіри, почервоніння, шкірного відтінку та зміни кольору шкіри. Обидва вони також можуть викликати початковий спалах вугрів, який, як правило, розсіює з подальшим використанням, відповідно до Mayo Clinic та acneguide.com. Інші побічні ефекти від Tazorac можуть включати в себе глибокі лінії або пази на шкірі, біль або набряк шкіри, відповідно до клініки Mayo. Вагітним жінкам не слід застосовувати ні Тазорак, ні Ретину-А.

У дослідженні, опублікованому в серпні 2000 р., Журнал Американської академії дерматології прийшов до висновку, що застосування тазорака один раз на день є більш ефективним, ніж щоденне застосування Retin-A у скороченні папул та відкритих шкірних поштовхів. Відповідно до дослідження, препарати виявилися однаково ефективними в порівнянні з задишками з вугрі. У дослідженні також було зроблено висновок про те, що наркотики людям переносяться однаково добре.

Ефективність