Протеїновий порошок і мозок

Білковий порошок часто продаються спортсменам, ваговикам і тим, хто хоче формувати і нарощувати м’яз. Часто, що містить сироватку, пшеницю та сою, протеїновий порошок змішується з напоями та приймається як лікарняна добавка. Хоча протеїн має позитивний вплив на мозок, ви повинні поговорити з лікарем, перш ніж приймати протеїновий порошок, оскільки надлишок білка також може мати негативні наслідки.

Білок і головний мозок

Білків відіграє вирішальну роль у розвитку і функції мозку. Споживаний білок забезпечує ваше тіло амінокислотами, які використовуються для створення нейротрансмітерів в мозку. Нейропередавачі допомагають вашому мозку спілкуватися та надсилати сигнали до вашого тіла, і є важливими для здоров’я мозку. Нейротрансмітери, такі як серотонін, норадреналін і допамін, допомагають регулювати ваші настрої, а також відіграють важливу роль у функціях мозку, таких як концентрація, пам’ять та навчання.

Білковий порошок та пізнавальна функція

Згідно з дослідженням 2002 року, опублікованим в “Американському журналі клінічного харчування”, сироватковий протеїн може допомогти з когнітивною діяльністю у людей, вразливих до стресу. Це дослідження зосереджувало увагу на конкретному сироватковому білку з високим рівнем триптофану під назвою альфа-лактолбулін, і виявило, що він підвищує функцію серотоніну у мозку у людей, що вразливі до стресу. Цей сироватковий протеїн підвищив здатність до сканування пам’яті та когнітивних показників, що свідчить про те, що сироватковий протеїн з триптофаном може спеціально покращити роботу мозку у людей, чутливих до стресу.

Міркування

Американська рада з вправ попереджає про надмірне споживання білків, оскільки це може мати різні негативні наслідки. Занадто багато протеїну може спричинити зневоднення, оскільки необхідна додаткова вода для обміну білків. Збільшення споживання білка також призводить до втрати кальцію в сечі. При надлишку білка може спричинити втрату кальцію, що підвищує ризик розвитку остеопорозу. Нарешті, оскільки ваше тіло не може зберігати білок, будь-який надлишок перетвориться на жир і призведе до збільшення ваги. Американська рада з вправ також відзначає, що фізична шкода від надлишку протеїну частіше трапляється у людей, які приймають білкові добавки, такі як білковий порошок.

Пропозиції

Перш ніж приймати рішення про включення протеїнових порошків до своєї дієти, зверніться до лікаря, щоб переконатися, що це правильний вибір. Хоча протеїн добре для вашого мозку, харчування здорової та збалансованої дієти також буде палити ваш мозок без будь-якої потенційної небезпеки для вашого здоров’я. Поговоріть зі своїм лікарем про ваш спосіб життя та потреба в калоріях, щоб визначити, чи виграє додатковий білок для вас. Також майте на увазі, що Центри контролю і профілактики захворювань дозволяють припустити, що не більше 35 відсотків калорій, які ви їсте в день, повинні надходити з протеїну. Для жінок віком від 19 років – 46 грамів протеїну на добу. Для чоловіків віком від 19 років CDC рекомендує приблизно 56 грамів білка на день.