Порушення натрію з надмірним сечовипусканням

Натрій важливий для регулювання обсягу клітин і крові, це найпоширеніший позитивно заряджений іон поза клітиною. Важливо підтримувати оптимальну концентрацію натрію, оскільки дисбаланс натрію може впливати на об’єм крові. Надлишок сечовипускання викликає зміну розподілу рідини в організмі, тому що це впливає на концентрацію натрію в крові. Будь-яка відсік для тіла з високим вмістом натрію приваблює більше води, це збільшує його об’єм.

Коли людина робить надлишок сечі протягом значного періоду часу, внаслідок цього підвищується вміст натрію в крові. Натрій збільшується, оскільки низький обсяг крові є стимулом для збільшення реабсорбції натрію в нирках. Оскільки надлишок сечовипускання зберігається, а натрій реабсорбується в нирках, концентрація натрію збільшується в крові.

Збільшення дієтичного споживання натрію призводить до збільшення вмісту натрію в крові. Коли збільшується вміст натрію в крові, відбувається перерозподіл води з клітин у кров, тим самим збільшуючи об’єм крові. Коли обсяг крові збільшується, збільшується виробництво сечі. Збільшення об’єму крові також призводить до збільшення артеріального тиску, що також є стимулом для втрати води в нирках.

Первинний гіперальдостеронізм, або надлишок виробництва альдостерону в результаті пухлини, може викликати високий вміст натрію в крові. Вода завжди слідує натрію, якщо натрій повторно абсорбується, тоді вода повторно абсорбується, а також навпаки. Спочатку при первинному гіперальдостеронізмі є нормальним до низького виходу сечі, оскільки збільшення реабсорбції натрію сприяє реабсорбції води; в кінцевому підсумку, при підвищеній концентрації натрію та об’єму крові, нирки втрачають здатність до повторного наповнення натрію.

Високий вміст цукру в крові викликає псевдогіпонатріємію або ефект низької концентрації натрію внаслідок збільшення концентрації іншої молекули, такої як глюкоза. При цукровому діабеті висока концентрація глюкози маски натрію, діабет також пов’язаний з надмірним сечовипусканням, тому що концентрація глюкози в крові перевищує здатність нирок до реабсорбції глюкози. Глюкоза також поводиться як натрій, оскільки при втраті глюкози вода також втрачається.

Надлишок сечовипускання, що виникає в підвищеному крові натрію

Надлишок натрію, що виникає при збільшенні сечовипускання

Первинний гіпералдостеронізм та підвищена сечовипускання

Низький натрій і надлишок сечовипускання