Поновлювані та невідновлювані матеріали

Поновлювані матеріали – це ті, які можуть бути виготовлені або створені досить швидко, щоб йти в ногу із швидкістю їх використання. Невідновлювані матеріали, включаючи матеріали для джерел енергії, – це ті, які потребують багато часу для відновлення і, як правило, використовуються швидше, ніж вони можуть бути відновлені. Відновлювані матеріали можуть бути виготовлені з натуральних продуктів або синтетично вироблені, і часто включають перероблені продукти.

Поновлювані матеріали

Відновлювані джерела – це стійкі матеріали, а це означає, що, згідно з Університетом Ратгерса, Центр сталого матеріалу, ці матеріали не використовують невідновлювані ресурси. Вони також можуть бути виготовлені в достатньому обсязі, щоб бути економічно корисними. Біополімери – це один з поновлюваних джерел. Біополімер – природний полімер, такий як вуглеводи та білки. Деякими прикладами біополімерів є целюлоза, крохмаль, колаген, соєвий білок та казеїн. Ці сировинні ресурси є надмірними та біологічно розкладаються, і використовуються для виготовлення різноманітних виробів, таких як клей та картон.

Швидко поновлювані матеріали

Швидко поновлювані матеріали – це рослинні матеріали, які можуть бути поповнені протягом 10 років і менше. Бамбук і пробка є швидко поновлюваними матеріалами, які використовуються для створення покриттів для дому та офісу. Бамбук зазвичай використовується замість лісу, такого як дуб, який є відносно повільно зростаючим деревом. Хоча дуб є технічно відновлюваним ресурсом, багато років для дуба повинно розвинутися в порівнянні з бамбуком.

Кукурудзяний пластик

Полілактична кислота або PLA – це біополімер, отриманий з кукурудзи. Кукурудза спочатку мелють, щоб витягти її декстрозу, простого цукру. Декстроза ферментована в чанах, дуже схоже на пивне пиво, крім кінцевого продукту молочна кислота. Потім ця молочна кислота перетворюється на полімери з довгими ланцюгами для створення PLA, яку можна використовувати для створення прозорих контейнерів для харчової промисловості, а також чашок, кришок та навіть біопластичних столових приладів. Вироби, виготовлені з PLA, є повністю поновлюваними і можуть бути компостовані.

Скло

Вторинне скло є ще одним поновлюваним ресурсом. Згідно з EPA, 90% переробленого скла повторно використовується, щоб виготовити нові скляні вироби. Перероблене дроблене скло, називане скляним шаром, змішується з сировиною для виробництва нового скла. Кулька дешевша, ніж сировина, і використовує менше енергії для розплавлення. Вторичне скло можна використовувати для виготовлення нових контейнерів або для використання в якості матеріалу для кухонних прилавків. Неякісне скло використовується для виготовлення декоративних плиток, дорожніх агрегатів та ізоляційних виробів.

Невідновлювані джерела енергії

Масло – невідновлювальний матеріал, який використовується у виробництві багатьох видів енергетичних продуктів, включаючи бензин та дизельне пальне. Природний газ, який включає декілька видів газу – включаючи метан, пропан та бутан, – часто виробляється як побічний продукт нафтових свердловин. Зріджений нафтовий газ, сланцевий і смолистий піски – це інші не поновлювані джерела енергії. Тільки 15% енергії, що використовується в світі, походить від відновлюваних джерел, але зростаючі занепокоєння щодо вичерпання джерел енергії сприяють розвитку сонячної, вітрової, геотермальної та інших екологічно чистих методів виробництва енергії.

Відновлювальні джерела енергії – це ті, які легко поповнюються і не забруднюються. Сонячна енергія, вітер, вода, геотермальна енергія та біомаса є прикладами відновлюваних джерел енергії. Хоча вони і не забруднюються, греблі, побудовані для використання сили води, можуть змінювати потік річок і впливати на рибу та інших тварин, які мігрують.

Джерела відновлюваних джерел енергії