Побічні ефекти бензоат натрію

Бензоат натрію – це хімічна речовина, яка використовується як консервант для різних видів їжі, включаючи маргарин, безалкогольні напої, соління, желе та варення. Незважаючи на те, що натрію бензоат звичайно безпечний, це може призвести до помірних побічних ефектів у деяких людей. Бензоат натрію також часто змішують разом з іншим хімічним речовиною, фенілацетатом натрію, і використовують для лікування захворювання, відомого як гіперамонемія, яка характеризується надлишковими рівнями аміаку в крові. Суміш бензоату натрію та фенілацетату натрію може викликати більше побічних ефектів, ніж натрію бензоат.

Якщо застосовуватись як консервант, то бензоат натрію рідко викликає побічні ефекти, навіть якщо його споживають у великих дозах до 50 г, повідомляє Орегонський державний університет. У деяких людей може з’явитися нудота та блювота. У деяких випадках бензоат натрію може дратувати існуючі виразки шлунку та викликати легку гіпервентиляцію, що, можливо, призводить до запаморочення та легкого голови, за даними банку даних Національної бібліотеки медицини.

Суміш бензоата натрію та фенілацетату натрію, яка продається під кількома торговими марками, такими як Ucephan та Ammonul, може викликати кілька побічних ефектів. Найбільш поширеними побічними ефектами є головний біль, нудота, блювота, сухість у роті, втрата апетиту та зміни настрою, повідомляє MayoClinic.com. Можливі замішання, біль у м’язах, стомлюваність, переміщення складності, задишка, судоми та судоми.

У рідкісних випадках прийом натрію бензоата та фенілацетату натрію може призвести до більш серйозних побічних ефектів, включаючи сильні синці, кров у стілець або сечу, крововтраття, утруднення дихання або зміни в моделях дихання, сонливість або несвідомість. Додаткові рідкісні побічні ефекти включають спазми м’язів, тремтіння, висип, неспокій та відчуття герметичності в грудях.

Додаткові серйозні побічні ефекти можуть виникнути внаслідок поєднання бензоат натрію та фенілацетату натрію, у тому числі сильного головного болю, непритомності, розмитого зору, болів у суглобах, уповільненої пульсації, невтручання та невиразної мови. Також можливі декілька незвичайних побічних ефектів, включаючи синє забарвлення губ, шкіри або нігтів, зміни у сприйнятті кольорів, особливо жовтого та синього кольорів, або виражена м’яка пляма, що розвивається на голові дитини, що отримує ліки.

Консервант бензоат натрію

Бензоат натрію та фенілацетат натрію

Рідкі побічні ефекти

Додаткові побічні ефекти