Первинна склерозирована дієта холангіту

Первинний склерозирующий холангіт – це запальний розлад жовчних проток всередині і за межами печінки. Запалення викликає рубці і затвердіння, що звужує ці канали. Захворювання також може впливати на протоки жовчного міхура та підшлункової залози. Зміни в їжі можуть допомогти зменшити запалення, за словами доктора Сандри Кабот, автора книги 1997 року “Дієта для очищення печінки”.

Розлад

Коли желкові протоки звужуються, жовч не може ефективно виснажуватись і може накопичуватися в печінці та пошкодити клітини печінки, пояснює Джексон Сігелбаум Гастроентерологія. Канали можуть заразитися, в результаті чого з’являється підвищена температура, озноб та ніжність у верхній частині живота. Якщо жовч витікає в кровотік, може з’явитися свербіж. Прогресування хвороби може викликати хронічну втома, втрату апетиту, втрату ваги та жовтяницю. Довгочасне пошкодження клітин печінки може призвести до цирозу, посилення печінки, що перешкоджає його функціонуванню належним чином.

Корисна їжа

За словами Кабота, багато пацієнтів можуть допомогти пацієнтам з первинним склерозированим холангітом. Вона рекомендує їсти як можна більше сирої їжі, а також пити сирі овочеві соки, які містять комбінацію яблук, буряка, брокколі, моркви та селери. Кріздові овочі, такі як брокколі, капуста та цвітна капуста, підтримують функцію печінки та детоксикацію. Харчування продуктів харчування з високим вмістом сірки впливає на токсини, що робить їх легше виділяти. Ці продукти включають яйця, часник, бобові та цибулю. Покладайтеся на свіжі або консервовані риби та органічну птицю як хороші джерела білка. Курка і індичка повинні бути вільними і підніматися без гормонів росту або антибіотиків. Крім того, пийте по 2 літра води щодня.

Їжа, щоб уникнути

Кабот рекомендує уникати всіх коров’ячих молочних продуктів та будь-яких харчових продуктів, що містять клейковину, яка природно зустрічається у пшениці, ячміні та жито. Крім того, не їжте смажену або перероблену їжу, консервовану м’ясо та весь маргарин та аналогічні спреди. Ви не повинні пити алкоголь або напій з кофеїном. Продукти, що містять рафінований цукор та борошно, шоколад та штучні підсолоджувачі, також недоступні.

Жир

Первинний склерозирующий холангіт може зменшити потік жовчі в кишечник, що може запобігти травленню жиру. Це призводить до типу жирової діареї під назвою стеаторея. Британський Печінковий Траст рекомендує їсти менше жиру, якщо це трапляється. Не знімайте жир з вашої дієти взагалі, тому що певна кількість необхідна для поглинання жиророзчинних вітамінів A, D, E та K.

Добавки

Кабот рекомендує приймати протизапальні добавки для зменшення запалення жовчних проток, викликаного первинним склерозирующим холангітом. До них відносяться вітаміни С, Е та натуральний бета-каротин. Ще одним корисним протизапальним речовиною є селен, за даними Кабота, який ви можете отримати, споживаючи 2 ч. Л. Щоденно дріжджового порошку високого селену.