Основні функції слухової кори

Аудиторія кори поділяється на три окремі частини: первинну, вторинну і третю слухову кору. Головний слуховий кора, розташована між цими двома іншими, в основному складається з двох областей, названих Бродманівськими районами 41 і 42. Вона розташована у височній долі, прямо над вухами. Функція первинної слухової кори є обробкою звуку. Він обробляє таку інформацію, як тональність, обсяг та розташування звуку, і є важливою для розуміння мови.

Топографічна організація

Нейрони у головній слуховій корі організовуються тонотопічно, тобто нейрони у слуховій корі реагують краще на певні частоти. На одному кінці слухової кори, нейрони найкраще реагують на низькі частоти, а з іншого боку, вони реагують на високі частоти. Таким чином, ураження певної ділянки головної слухової кори може призвести до втрати певного частотного сприйняття. Головний слуховий майданчик в основному відповідає за обробку таких простих елементів у звуках як пік. З іншого боку, вторинна слуховий кора обробляє більш складні звукові властивості, такі як ритмічні шаблони.

Wernicke’s Area

Доктор Верніке, відомий німецький невропатолог і психіатр, помітив, що ураження в лівому тимчасовому півкулі змусило пацієнта втратити здатність розуміти мову. Ця область пізніше була названа лікарем, і було встановлено, що правих людей, як правило, є область Верніке, або область вивчення мови у лівої головної слухової кори. Крім обробки мови, ця область також обробляє письмову мову. Ті ж області на правій стороні, як правило, беруть участь у розумінні тону голосу.

Пошкодження первинної аудиторної корекції

Якщо вся основна слухня зона пошкоджена, людина не буде знати про те, що він чує. Тим не менше, залишається здатність рефлексивно реагувати на звуки. Є широкі зв’язки з обох вух до лівої і правої основної слухової кори. Ось чому людина, яка постраждала лише з одного боку слухової кори, здатна досить добре виявляти частоти звуку. Однак після такої аварії можна побачити драматичний зрив у його здатності локалізувати звуки. Це відбувається тому, що кожен первинний слуховий кора головним чином відповідає за локалізацію звуків з протилежної сторони.

Первинна аудиторська розробка корекції

Слухові системи розвиваються дивно рано, порівняно з візуальною системою. Проте розробка таких складних функцій, як локалізація звуку, може зайняти кілька років, як показано Drs. Л.А. Вернер та Е.В. Рубером у своїй книзі “Розвиток психоакустики”. Як правило, немовлятам важче розпізнавати звуки високої частоти, ніж звуки низької частоти. Однак, хоча пороги спочатку найбільш дорослими, як на низьких частотах, високочастотна чутливість покращується швидше.

Інші галузі обробки звуку

Крім первинної слухової кори, обробка звуку також має місце в інших областях кори, таких як лобові та тім’яні частки. Прикладна частка, наприклад, відіграє певну роль у вивченні мови. Крім того, у дослідженні, опублікованому в “Cognitive Science”, Марта У. Бертон, доктор філософії, продемонструвала, що лобна частка активована в задачах дискримінації мови.