Нормальний діапазон тіла ph

РНК у крові є показником кислотності крові. Це означає “сила водню” і являє собою концентрацію іонів водню, які роблять кров’яні кислоти. Кислотна або лужна кров може перешкоджати процесам в організмі і бути результатом захворювання та причиною подальших проблем. Відомо кілька факторів, які зазвичай спричиняють розлади кисню та основи в організмі.

Нормальний рівень крові становить 7,4. Нижче, ніж рН 7,4, кров кисла, а понад 7,4 кров є основною або лужною. Великі зміни в кислотності крові призводять до невеликих змін рН. Інакше кажучи, навіть якщо рН рухається лише трохи, така невелика кількість може являти собою значну зміну кількості надлишку або втраченої кислоти в крові. РН вимірює водень факторами десяти. Зміна рН на 1 одиницю, від 7,4 до 6,4, становить десять разів більшу концентрацію іонів водню, а від 7,4 до 5,4 представляє в сотні разів більшу концентрацію.

Легкі відіграють дуже важливу роль в кислотно-лужному балансі. Коли продукти метаболізуються за деякими біохімічними шляхами, вони перетворюються в вуглекислий газ. Вуглекислий газ поєднується з водою в крові, щоб утворити вугільну кислоту. Коли він доходить до легенів, вугільна кислота перетворюється назад у воду та діоксид вуглецю, а диоксид вуглецю викидається з диханням. Процеси, що зменшують кількість або густий подих, збільшують вугільну кислоту, кислотність крові і тим самим зменшують рН. Аналогічно, процеси, які збільшують дихання відносно утворення вуглекислоти, змушують кров ще більш луговою. Рецептори в легенях, кровоносних судинах та мозку координують дихання, щоб підтримувати рН у відповідному діапазоні.

Не вся кислота в організмі виробляється двоокисом вуглецю. Деякі кислоти не можуть виводитися з легенів, наприклад, сірчані та фосфорні кислоти, які часто виникають при розпаді білка та інших сполук. Нирки здатні позбутися організму цих кислот. Вони також можуть зберігати більш-менш бікарбонат, що є основою. Регуляція нирки рН може тривати кілька днів, однак у порівнянні з секундами до хвилин для дихання.

Найбільш безпосереднім способом, який регулює рН, є буфери. Буферний розчин, наприклад кров, стримує зміну рН, по суті поглинаючи кислоту або основу, яка додається до нього. Якщо невелику кількість кислоти додають до крові, кров зможе нейтралізувати кислоту. Точно так само, якщо деяка кислота відбирається, щоб зробити кров’яну лугу, кров може додавати невелику кількість кислоти, щоб протидіяти ефекту.

Високі та низькі концентрації рН впливають на численні процеси організму. Білки виконують роботу і хімічні реакції відбуваються в організмі при нормальному рН. Високий або низький рівень рН змінює концентрацію іонів водню і перешкоджає цим процесам шляхом зміни хімічних структур у клітинах. Симптоми залежать від причини, але можуть включати проблеми з диханням, нездужання, спотворене мислення або зниження рівня свідомості, втоми та серцевих проблем.

Чисельний діапазон

Дихальне регулювання

Регуляція нирки

Буфери

Наслідки