Зразок плану меню для дієтичного харчування

Дієта DASH, дієтичні підходи до зупинки гіпертензії є способом харчування, що допомагає контролювати прийом натрію та керувати артеріальним тиском. Дієта характеризує знайомі продукти харчування та підкреслює просту продукцію, скромні порції м’ясного м’яса, молоко з низьким або нежирним молоком, горіхи, бобові та цільні зерна. Він також просить вас звести до мінімуму споживання продуктів харчування, особливо з додаванням натрію та насичених або транс-жирів. Клінічно доведено, що дієта знижує кількість артеріального тиску.

За даними доповіді Департаменту охорони здоров’я та соціальних послуг США 2006 року, високий кров’яний тиск впливає на 65 мільйонів американців. Високий кров’яний тиск підвищує ризик розвитку серцевих захворювань. Орієнтирне дослідження, опубліковане в квітневому номері журналу “New England Journal of Medicine” у квітні 1997 р., В якому взяли участь понад 450 учасників, показало, що дієта DASH значно знизила рівень артеріального тиску учасників лише через три тижні.

Дієта тримає натрію нижче 2300 мг щодня. Ви зосереджуєтеся на їжі впродовж семи-восьми порцій зерна щодня – один шматочок хліба або 1/2 склянки рису, як зерно, що подає. Ви також можете їсти від чотирьох до п’яти порцій овочів – еквівалентно 1 склянці зеленої зеленій зеленню або 1/2 склянки нарізаних овочів. Прагніть на чотири-п’ять порцій фруктів, рівних 1/2 чашки нарізаного або 1 шт. Ви можете мати від 2 до 3 склянки молочного жиру з низьким вмістом жиру та двох або менш 3-унцій. Порції м’яса або птиці щодня. Щотижня, намагайтеся споживати чотири-п’ять порцій горіхів або бобових – порція дорівнює 1/3 склянки горіхів, 2 ст. Насіння або 1/2 склянки варених бобів. Масла та цукерки зберігаються до мінімуму – прагніть всього 2 до 3 ч.л. Масла, маргарину або масла щодня і всього п’ять порцій солодощів на тиждень, наприклад, 15 бананів або 1/2 склянки ароматизованого желатину.

Дитячий план DASH з приблизно 2000 калорій та 1500 мг натрію починається з 3/4 склянки подрібненої пшениці, середнього банану, 1 склянки знежиреного молока, 1 скибочку цільно-пшеничного хліба, начиненого 1 ч.л. З маргарину та 1 склянку апельсинового соку. Якщо ви можете переносити більш високий рівень натрію, вибирайте скибочки, а не подрібнену пшеницю. Закуски між їжею або після обіду, щоб тримати голод у бухті. Спробуйте 1/3 склянки несоленого мигдалю, 1/4 склянки родзинок та 1/2 склянки з фруктовим ароматизатором без вмісту цукру, нежирним йогуртом, з’їжте їх одразу або розкидайте протягом дня.

На обід готуйте курячий салат з 3 ¼ чашки смаженої курячої шийки, ¼ склянки селери, 1 ст.л. Лимонного соку, тире цибулевого порошку і 3 ст. З малинового майонезу та 3/4 склянки рецепту на два шматочки хліба з пшениці з 1 ст. Гірчиці Діжона. Майте огірок і томатний салат, наповнений 1 ст. Насіння соняшнику і 1 ч.л. З нежирної італійської заправки з 1/2 склянки консервованих фруктів у легкому сиропі поряд. На вечерю обсмажуйте 3 унції. Око круглого стейка і мати його з 2 ст. З незбираного соусу. Приготувати 1 склянку зелених бобів в 1/2 ч. Л. Масла каноли і мали це невеликою запеченою картоплею, наповненою 1 ст.л. Кожну з жирної сметани, знежиреного жиру та натрію кедровий сир і чесноти. Цілковито-пшеничний рулет з 1 ч.л. Знежиреного маргарину, яблука та 1 склянка знежиреного молока.

Значущість

Особливості

Сніданок і закуски

Обід та вечеря