Больові м’язи та преднізолон

Стероїди, такі як преднізон, мають важливий побічний ефект при погіршенні м’язів. З цим пов’язані як гостра, так і хронічна стероїдна міопатія. Проте, стероїди також мають потужні протизапальні ефекти, тому вони застосовуються при деяких аутоімунних захворюваннях, які впливають на м’язи. Таким чином, стероїди – це двосторонній меч: вони можуть викликати біль у м’язах, але можуть бути корисними для зняття деяких його форм.

Хронічна стероїдна міопатія

Стероїди сприяють розкладу білка в м’язах. Деякі люди, які приймають стероїди протягом тривалого часу, можуть розвинути те, що називається м’язовим захворюванням або міопатією. Часто впливають проксимальні м’язи, такі як м’язи у верхній частині руки або стегна. Симптоми можуть виникнути після тривалого споживання стероїдів і можуть з’явитися протягом декількох тижнів від року після регулярного споживання. Пацієнти часто мають слабкість і нездатність виконувати такі заходи, як підйом зі стільців, сходження на сходи або приведення їх до голів. М’язи судини, обличчя стоп і рук, як правило, не постраждали.

Гостра стероїдна міопатія

Гостра стероїдна міопатія відносно рідше, ніж хронічна форма. Він також відомий як “міопатія інтенсивної терапії”. Захворювання зазвичай спостерігається через 5-7 днів після високих доз стероїдів. Міопатія вражає всі чотири кінці, викликаючи квадриплегію. Крім того, це також може впливати на м’язи дихання, що призводить до небезпечної задишки. Уражені люди можуть потребувати дихальної системи у разі утруднення дихання. На щастя, більшість пацієнтів із цією формою м’язової хвороби повністю відновлюються.

Дерматоміозит і полімиозит

Дерматоміозит і поліміозит – це аутоімунні захворювання, які можуть одночасно викликати слабкість м’язів. Слабкість м’яза з цими станами звичайно відчувається у верхній частині руки та стегна. Ця хвороба зустрічається частіше у дорослих у тридцятих роках. Як і у пацієнтів з хронічною стероїдною міопатією, пацієнтам із цими захворюваннями важко підніматися зі стільців і підніматися по сходах. У пацієнтів з дерматоміозитом також може виникати висип, який з’являється на століттях і над кістковими проявами рук. Цей стан є таким, що добре лікується стероїдними препаратами, оскільки запалення часто сильно впадає. Стероїд вибору – преднізолон. Хворі, як правило, отримують високу початкову дозу, яка поступово зменшується.

Поліміалгія Реуматіка

Поліміалгія ревматика є ще однією хворобою, яку можна лікувати стероїдами. Незважаючи на те, що це захворювання часто спричиняє біль у м’язах, насправді місцем залучення є суглоби. Захворювання зазвичай зустрічається у людей старше 50 років. Біль, як правило, відчувається через плечі та шиї, пізніше вона може включати стегна. Крім того, пацієнти скаржаться на стомлення, втрату апетиту та підвищення температури. Поліміальгію ревматику часто лікують низькими дозами стероїдів для полегшення м’язового болю. Лікування може знадобитися від двох до шести років. Пацієнти з цим станом також повинні оцінюватися для гігантського клітинного артеріїту, який може призвести до сліпоти, якщо він не буде негайно лікувати, оскільки артерії часто пов’язані з цим станом.